top of page

Diğer Önemli Bilgiler

Normal bir penisinin boyu flaks( inik) halde 7-9 cm iken ereksiyon halinde 12-14cm olmaktadır. Normal orantılı bir peniste de çevre uzunluğu boy uzunluğuna eşittir.

 

Uzak doğu ırkında penis boyu daha düşük iken, batı toplumunda Amerika ve özelliklede zenci ırkta daha büyüktür.Türkiye ortalaması Dünya ortalaması ile benzerlik gösterir ve ereksiyon halinde 12cm civarındadır.

 

Genel olarak erekeklerin çoğu büyük bir penis isterler ve böylelikle partnerlerinin daha mutlu olacağını düşünürler. Oysaki ereksiyon halinde sertleşmenin yeterli olması kaydıyla 9cmlik bir penis uzunluğu partnerin memnuniyeti açısından yeterlidir.

 

Burada şunu ifade etmek isterim  kadın vajinal anatomisi gözönüne alındığında gerekli klitoral uyarı ve buna bağlı dokuların ve vajen üst ön bölgesinin uyarılmasında yeterli  penis boyu kadar penis kalınlığıda önemlidir.

Ben rutin pratiğimde danışanlarımın penis anatomilerini ve beklentilerini çok iyi değerlendirdikten sonra aksi bir durum yok ise  genel olarak uzatmayla birlikte penis kalınlaştırmasında olması gerektiğini  önermekteyim.

 

Ayrıca gerek uzatma gerek kalınlaştırma operasyonlarından sonra penis olması gerektiği gibi  normal estetik bir görünüme sahip olmalı. Boy ve kalınlık orantılı olmalı. Ne ince ve uzun nede kısa ve kalın görüntülü bir penis olmamalıdır.

Böbrek_kanseri.jpg
idrar yolu.jpg
mesane.jpg

PENİS UZATMA AMELİYATINI NASIL YAPIYORUZ ?

Erken Boşalma.png
hematüri.jpg
testis.jpg
Böbrek Taşı.jpg

1.PENİS ÜST KISMINDAN YAPILAN Y-V PLASTİ iİNSİZYON İLE PENİSİ ASAN BAĞLARIN SERBESTLENMESİ

Bu işlem penisin üst dip kısmından yaklaşık 4cm lik bir kesiden girerek yapılmaktadır.Penisi karın duvarına asan fundiform ligaman ve kasık kemiğine(pubis) asan suspansuar ligamanlar kesilerek penisin vücut içinde kalan kısmının daha açığa çıkarak penisin daha büyük görünmesi sağlanır.Bu bağların görevi ereksiyon halindeyken penisin daha dik durmasını sağlamaktır.Bağların kesilmesinin ereksiyon kalitesine etkisi yoktur.

Uzatma ameliyatında penisin ana dokusunun kesilip araya yama koymak gibi bir durum söz konusu değildir. Bu yüzden ereksiyon kalitesi ve hissiyatta ve boşalmada herhangi negatif bir etki olmaz.

Penisi asan bağların çok yakınından penisin damar sinir paketleri geçtiği için bu konuyla ilgilenen ve deneyim sahibi ürologlarca uzatma ameliyatlarının  yapılması önemlidir.

İşlem sonrası dönemde kesilen bu bağ dokularının tekrar geri yapışmaması için gerekli önlemleri almakta ve uıygun cerrahi teknikleri kullanmaktayım.

OPERASYON SONRASI DÖNEM NASIL GEÇMEKTE ?

Uzatma ameliyatı yaklaşık 45-50 dakika sürer.

Spinal,epidural yada genel anestezi altında yapılır.

 Ağrılı bir işlem değildir.Bir gece tedbir amaçlı yatış gerektirir.

Sonrası dönemde pansuman -yara bakımı-dikiş alımı gerektirmez

Rutin antibiotik ve ağrı kesicilerin kısa dönem alınması yeterlidir.

Yaklaşık 4 haftalık seksüel perhiz sonrası cinsel aktivasyonlara başlanır.

Şehir dışı ve yurt dışından gelen hastalar 1 gün İstanbulda dinlenme sonrası yolculuk yapabilirler.

2.SCROTAL WEB İNSİZYONU

Penis ile torba (scrotum) arası bölgede bazı kişilerde gereğinden fazla olan dokular penisin olduğundan daha kısa görünmesine yol açabilmektedir. Basit bir cerrahi müdahale ile bu fazla doku çıkartılarak penis gövdesinin açığa çıkması sağlanarak daha uzun daha estetik bir penis görünmesi sağlanır.

3.PUBİK LİPOSUCTİON

Özellikle kasık bölgesi yağ dokusunun artmasıyla birlikte penisin bu yağ dokusu içerisine gömülmesiyle dışarıda kalan kısmı daha kısa görünür. Bu bölgedeki yağ dokusunun uygun tekniklerle alınmasıyla peniste 1-2 cm lilk büyük görünme sağlanabilmektedir.

Penis uzatma amacıyla baş vuran olgularda iyi bir değerlendirme sonrası bu teknikler gerektiği durumlarda kombine olarak uygulanır.

 

SONUÇ

 

Penis uzatma operasyonu deneyimli  ellerde yapılması kaydıyla yüksek risk içermeyen ve 4cm ye kadar uzama elde edilebilen kişilerin özgüvenine, hayat kalitesine pozitif katkı sağlayan bir işlemdir.

ÜRETER_45678.jpg
prostat dokusu.jpg
bottom of page