top of page

PENİS KALINLAŞTIRMA

kalınlaştırma.jpg

Penis boyu ortalaması ereksiyon halinde 13,2 cm penis çevresi 11,6 cm  flaks yani normal haldeki penis boyu 9.1 cm, çevresi 9,3 cm dir. Ülkemizin ortalaması da buna benzerdir.

Aslında seksüel ilişki sırasında penis uzunluğundan çok kalınlığı partner uyarılması açısından önem arz eder.Bu açıdan yeterli uzunluk kadar yeterli kalınlıkta bir penis olmasıda gereklidir.

Bazı bireylerde ince ve uzun penis yapısı olmakta ve buda estetik açıdan hem kişiyi hemde partneri negatif yönde etkilemekte ,hayat kalitesi bozulabilmekte,öz güven eksikliği oluşturabilmektedir.

Bu açıdan gereken durumlarda penis kalınlaştırma işlemi yapmakta ve oldukça güzel,tatminkar sonuçlar almaktayız. .

PENİS KALINLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ

1.Dolgu maddesi enjeksiyonu ile kalınlaştırma.

2. Yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırma.

3.Greft ile(mantolama tekniği) kalınlaştırma

1-DOLGU MADDESİ ENJEKSİYONU İLE KALINLAŞTIRMA

Bu gurupta dolgu maddesi olarak hyoluronik asit ve kişinin kendi kanı alınarak hazırlanan biofiller olarak adlandırılan materyaller kullanılarak penis cilt altı bölgesine enjekte edilerek kalınlaşma sağlanabilmektedir.

Dolgu maddesi olarak kullanılan hyoluronik asitin su tutma özelliği vardır. vücut tarafından kabul görür ,alerjik reaksiyon oluştırma olasılığı çok düşüktür. Uzun yıllardır kullanım güvenliği ispat edilmiş ,ortopedi ve plastik cerrahi branşlarındada kullanıla gelen bir maddedir.

Bu dolgu maddesi lokal anestezi altında yaklaşık 20-25 dakikalık bir işlemle penis cilt ltı bölgesine uygulanarak kalınlşama sağlanabilmektedir.İşlem sonrası kişi günlük aktivasyonlrına devam etmekte1-2 günlük dinlenme ve 2-3 haftalık seksüel perhiz sonrası seksüel aktivasyonlara başlayabilmektedir.

Uygulama sonrası hemen kalınlaşma elde edilmekte ancak tam etkinliği 7-10 gün içeresinde oluşmaktadır. Bu süre zarfında kişinin normalde aldığı su miktarını biraz arttırmasını önermekteyiz. Çünkü uygulanan hyoluronik asitin su tutma özelliği vardır ve hacminin 8-10 katı kadar su tutabilmektedir. Böylelikle daha volümlü penis oluşmaktadır.

Kalınlaştırma sonrası 1-2 hafta günlük 15 dakikalık penis üstüne tarafımızca öğretildiği şekilde  yumuşak masaj yapılarak gayet düzgün homojen kalınlığa sahip penis elde edilmektedir.

Bu kalınlık uygulanan dolgu maddesinin tipine göre 1yı ile 5 yıl arası kalıcılığı vardır.

Dolgu ile kalınlaştırma yönteminin bazı artılarıda şu şekilde özetlenebilir

Uygulama kolaylığı.

Emniyetli oluşu. Enfeksiyon ve alerjik reaksiyon oluşturma riskinin çok düşük olması.

İstenildiği taktirde tekrar edilebilirliği.

İstenildiği taktirde veya çok  çok nadiren reaksiyon oluştuğu durumlarda  özel enzim enjeksiyonları ile verilen dolgu maddesinin eritilebilmesi mümkündür.

Diğer Önemli Bilgiler

Bükülebilir Protezlar.jpg
123as.jpg
Prostat 1.jpg
123ed.jpg
Böbrek_kanseri.jpg
idrar yolu.jpg
mesane.jpg
1.jpg
testis.jpg
Böbrek Taşı.jpg
ÜRETER_45678.jpg
altlerin_yerleştirilmesi.jpg

2.YAĞ ENJEKSİYONU İLE KALINLAŞTIRMA

KALINLAŞTIRMA.jpg

Bu yöntemde dolgu maddesi olarak kişinin kendi yağ hücreleri özellikle pubik ve karın bölgesinden liposuction ile alınıp filtreleme yöntemiyle inceltilip penis cilt altı bölgeye enjekte edilerek kalınlaştırma sağlanır.

Enejekte edilen yağın 1 yıl sonrasında %60-70 oranında vücut tarafından emilmesi olasılığı vardır.

Ayrıca penis cilt altında nodülleşmeler ve şekil bozuklukları oluşma ihtimali mevcuttur..Bu nodüller ancak cerrahi müdahale ile düzeltilebilir.Yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırma anestezi altında ameliyathane ortamında yapılabilmektedir.

İstenildiği taktirde tekrar yapılabilmesi,kişinin kendi dokusu kullanıldığı için reaksiyon oluşturmamsı yöntemin avantajlarıdır.

3.GREFT İLE(MANTOLAMA TEKNİĞİ) KALINLAŞTIRMA

Bu teknikte sığır perikardiyumundan elde edilen doğal kollejen içeren greftler kullanılmaktadır.Bu greftler vücut tarafından kabul edilen reaksiyon oluşturmayan güvenilirliği ispatlanmış biomateryallerdir.Aynı zamanda beyin cerrahisi tarafından da kullanılmaktadır.

Esneklik özelliği vardır.Penis boyutlarına uygun olarak hazırlananan greft küçük bir kesiden penis cilt altı bölgeye adeta bir manto gibi penisi saracak  şekilde yerleştirilmekte ve daha uzun süreli ve estetik yönden oldukça güzel sonuçlar aldığımız ereksiyona negatif etkisi olmayan herhangi bir his kusuruna neden olmayan ve 3-6cmlik kalıcı kalınlık artışı sağlamaktadır.

 

Oldukça etkili ve kalınlaştırma için uygulanan teknikler içinde,en kalıcı ve engüzel sonuçların alındığı yöntemdir.

bottom of page